Luottamushenkilöt/ Förtroendemän

LUOTTAMUSMIEHET / FÖRTROENDEMÄN

Pääluottamusmiesten toimisto sijaitsee osoitteessa Raastuvankatu 30.

Pääluottamusmies/Huvudförstroendeman

Seija Suomela

063251122

040 5765660

Tekninen toimi, yhteiset tekniikka- ja tekniset palvelut, yhteistoiminta-alue Laihia, opetus- ja varhaiskasvatus, kulttuuritoimi ja keskushallinto

 

Pääluottamusmies / Huvudförtroendeman

Maria Hautaluoma

063251113

0400 866661

Sosiaali-ja terveystoimi, koti-ja laitoshoito sekä sosiaalityö- ja perhepalvelut.

 

Varapääluottamusmies/Vicehuvud-

förtroendeman

Aluepelastuslaitos/Regionräddningsverk

alf.nyroos@vaasa.fi

050 5166100

 

Pääluottamusmies/ Huvudförtroendeman

Aira Helala

040 5941978

os. Sorakatu 2-4

TeeseBotnia

Ruokapalvelut, puhdistuspalvelut, kiinteistöpalvelut, varasto sekä kuljetus.

 

Varapääluottamusmies/Vicehuvudförtroendeman

Anu Kivivuori

040 7173609

 

Ammattikorkeakoulu / Yrkeshögskola

Sebastian Ingberg
sebastian.ingberg@vamk.fi

puh. 0400-113916

 

 

Kehitysvamma-ala / Utvecklingsstördasektor

Terhi Aspimaa

terhi.aspimaa@vaasa.fi
puh. 06-325 2598

 

Keilahalli / Bowlinghallen

Marianne Råholm     

puh. 06- 317 2257

050 3584696

kassa@vklbf.com

 

Kotipalvelu / Hemservice

heli.honka@vaasa.fi

040 5517726

 

Perhepäivähoito / Familjedagvård

Seija Vainio

seija.vainio@vaasa.fi 

puh. 040 052 8861

 

Ruokapalvelut / Matservice

Anu Kivivuori

anu.kivivuori@teese.fi

puh. 044 976 0746

 

Puhdistupalvelut / Städservice

Nina Niemiharju

nina.niemiharju@teese.fi

040 5873506

 

Satama / Hamn

Pertti Krinnilä     

puh. 040 558 8665

 

Nuorisopsykiatrinen asumiskoti Puro

andrey.baryshev@arjessa.fi

050 4751477

 

Attendo

Robin Valli

robin.valli@elisanet.fi

045 1466120


 

TYÖSUOJELUVALTUUTETUT / ARBETSKYDDSFULLMÄKTIGA

  • Katso tiedot työpaikkasi virallisilta tiedoitussivuilta.

Tiedotettavat asiat:

JHL:n edustajisto ja hallitus piti järjestäytymiskokouksen Helsingissä 5.6.-7.6.17.

JHL hallitukseen valittiin Aira Helala ja tilalle edustajistoon varsinaiseksi jäseneksi nousi Juhan Berts, Seija Suomelan lisäksi.

Edustajiston varat: Alf Nyroos ja Maria Hautaluoma.