Luottamushenkilöt/ Förtroendemän

LUOTTAMUSMIEHET / FÖRTROENDEMÄN

Pääluottamusmiesten toimisto sijaitsee osoitteessa Raastuvankatu 30.

Pääluottamusmies

Seija Suomela

063251122

0405765660

Tekninen toimi, Sosiaali-ja terveystoimi, Yhteiset tekniikka- ja tekniset palvelut, Koti-ja laitoshoito, Sosiaalityö ja perhepalvelut, Yhteistoiminta-alue Laihia, opetus- ja varhaiskasvatus, Kulttuuritoimi, Keskushallinto,

Huvudförtroendeman

Seija Suomela

06- 325 1122,  040 5765660

 

Varapääluottamusmies / Vicehuvud-

förtroendeman

Maria Hautaluoma

063251113

0400866661

 

 

Pääluottamusmies 

Aira Helala

0405941978

os. Sorakatu 2-4

TeeseBotnia

Ruokapalvelut, puhdistuspalvelut, kiinteistöpalvelut, varasto sekä kuljetus.

 

Varapääluottamusmies

Anu Kivivuori

0407173609

 

Ammattikorkeakoulu / Yrkeshögskola

Sebastian Ingberg
sebastian.ingberg@vamk.fi 

puh. 0400-113916

 

 

Kehitysvamma-ala / Utvecklingsstördasektor

Terhi Aspimaa

terhi.aspimaa@vaasa.fi
puh. 06-325 2598

 

Keilahalli / Bowlinghallen

Marianne Råholm       

puh. 06- 317 2257

0503584696

kassa@vklbf.com

 

Lapsiperheiden kotipalvelu / Familjearbetet

Anu Marjeta

anu.marjeta@vaasa.fi

040-4836471

 

Kotipalvelu / Hemservice

heli.honka@vaasa.fi

 

Kulttuuritoimi / Kulturverket

Matti Raudaskoski      

puh. 040 520 3563

 

Perhepäivähoito / Familjedagvård

Seija Vainio

seija.vainio@vaasa.fi  

puh. 040 052 8861

 

Ruokapalvelut / Matservice

Anu Kivivuori

anu.kivivuori@teese.fi 

puh. 044 976 0746

 

Puhdistupalvelut / Städservice

Nina Niemiharju

nina.niemiharju@teese.fi

0405873506

 

Satama / Hamn

Pertti Krinnilä      

puh. 040 558 8665


 

TYÖSUOJELUVALTUUTETUT / ARBETSKYDDSFULLMÄKTIGA

  • Katso tiedot työpaikkasi virallisilta tiedoitussivuilta.

Tiedotettavat asiat:

JHL:n edustajisto ja hallitus piti järjestäytymiskokouksen Helsingissä 5.6.-7.6.17.

JHL hallitukseen valittiin Aira Helala ja tilalle edustajistoon varsinaiseksi jäseneksi nousi Juhan Berts, Seija Suomelan lisäksi.

Edustajiston varat: Alf Nyroos ja Maria Hautaluoma.